« Svibanj 2024 »

Predstavljamo vam novi eTwinning projekt naših učenika - "Sustainability for EU and ME"! 😊🌱🇪🇺
Autor: Jelena Rukavina, 31. 10. 2023.

Projekt je još u kolovozu osmislila i osnovala profesorica Engleskog jezika i Povijesti Marina Cvijić te do kraja kolovoza pronašla još 7 partnera iz isto toliko škola i 5 drugih država (Francuska, Latvija, Rumunjska, Španjolska, Turska).

Iz naše škole organizatorice sudjeluje 31 učenik iz 2. D, 2. E, 2. G, 3. B i 3. F razreda.

Glavni ciljevi projekta su:
 - Suradnja u ostvarivanju održivijih lokalnih zajednica i održivije Europe.
 - Učenje o lokalnom prirodnom, kulturnom i jezičnom nasljeđu svih zemalja sudionica.
 - Postati aktivni građani u našim lokalnim zajednicama.

Škole i zemlje sudionice te njihovi mentori:

- Hrvatska: Gimnazija " Matija Mesić", Slavonski Brod: Marina Cvijić (Engleski jezik i Povijest) and Ivana Terzić (Biologija i Kemija)

- Francuska: Lycée La Cadenelle, Marseille: Natalia Alziary (Engleski jezik)
 College Pierre Puget, Marseille: Christophe Trémolières (Engleski jezik)

- Latvija: Tukuma 2. vidusskola, Tukums Municipity: Kristine Gereiša (Engleski jezik)

- Rumunjska: Colegiul Tehnic Emanuil Ungureanu, Timişoara: Cristina Hrițcu (Povijest)

- Španjolska: Colegio San Bonaventura, Madrid: José Manuel Pulido (Engleski jezik)

- Turska: Lüleburgaz Ramazan Yaman Fen Lisesi, Lülubergaz: Duygu Yildiz (Engleski jezik)
 Hasan Aybaba Anatolian High School, Osmaniye: Hasibe Yalçinkaya (Engleski jezik)

Moramo se pohvaliti kako je prijedlog projektnog logoa naše Dore Fogadić iz 2. D razreda izabran od svih sudionika za najbolji od pristigla 22!

Naši učenici već su se međusobno upoznali i trenutno završavaju radove na prvoj aktivnosti gdje se upoznaju s pojmom održivog razvoja, njegovim vrstama i primjenjivosti u školama.

●●● Njihov napredak možete pratiti na IG profilu @Sustainability_for_eu_and_me te ih svi zapratite!
Uskoro će objaviti i svoju web stranicu.