« Ožujak 2024 »

Razmjena znanja

ANALIZE I ISTRAŽIVANJA

NASTAVA NA DALJINU

Nastava na daljinu je gotovo preko noći postala stvarnost koja je do sada potpuno nepoznata u našoj obrazovnoj praksi. Kako su se u virtualnoj nastavi snašli učenici i nastavnici i što o tome misle roditelji bila je tema istraživanja koje je provela pedagoginja Lucija Brnić tijekom prva tri tjedna ovoga oblika nastave. Rezultati istraživanja prikazani su u priloženim prezentacijama.

EMOCIONALNA TEMPERATURA UČENIKA ZA VRIJEME PANDEMIJE

Globalna kriza izazvana pandemijom bolesti COVID-19 pogodila je sva područja života i rada a najviše se odrazila na život mladih, odgoj i obrazovanje Z generacije i utjecala na njihovo psihičko stanje.
Kako se osjećaju učenici za vrijeme pandemije, što im je izvor i kako se rješavaju stresa, kako se snalaze u nastavi, kako koriste slobodno vrijeme, kako se kriza reflektirala na obiteljske odnose- neka su pitanja na koja je odgovor potražila pedagoginja u anketnom istraživanju tijekom 11. mjeseca 2020. godine s učenicima Gimnazije "Matija Mesić" .
Rezultati do kojih se došlo povod su organiziranju okruglog stola u Školi na temu "Nema zdravlja bez mentalnog zdravlja" u kojem su sudjelovali relevantni stručnjaci: školska liječnica, klinička psihologinja, socijalna radnica, psihijatar za djecu i mlade i poslali snažnu poruku da je potrebna pojačana briga za mentalno zdravlje učenika ali i svih drugih.
U prilogu je prezentacija s najznačajnijim rezultatima anketnog ispitivanja.