« Prosinac 2019 »

Mjesec borbe protiv ovisnosti
Autor: Danijela Terzić, 22. 11. 2019.

Dana 18.11.2019. u prostorima Gimnazije Matija Mesić otvorena je izložba plakata „ Mjesec borbe protiv ovisnosti“. O izložbi su govorili ravnatelj Zlatko Markovinović i Lucija Brnić, pedagoginja koja je koordinatorica projekta u našoj školi. Nositelj projekta „Mjesec borbe protiv ovisnosti“ je Nastavni zavod za javno zdravstvo Brodsko-posavske županije uz potporu Ministarstva zdravlja te njegovi partneri: Policijska uprava, Crveni križ i udruga Kameleon i mreža. Izložbu je otvorio ravnatelj Zavoda za javno zdravstvo doc. prim. dr. sc. Ante Cvitković, dr. med. Autori izložbe su učenici Izvannastavne aktivnosti „Vizura - vizualna kultura i likovni izričaj“ i učenici koji pohađaju dodatnu nastavu iz nastavnog predmeta Likovna umjetnost. Likovnjaci su stvorili šesnaest plakata uz potporu IKT u digitalnom alatu Canva pod mentorstvom Snježane Kauzlarić, dipl. pov. umjetnosti. Plakat Nine Đokić, učenice 2.f razreda jezične gimnazije izabran je kao najbolje likovno rješenje sa sloganom „Ustaj, ne odustaj!“ koji je izabran i za službeni slogan ovogodišnjeg projekta. Taj plakat naći će se na svim školama u našoj Županiji, a izložba plakata bit će postavljena i za vrijeme međunarodnog simpozija o ovisnostima u prostorima Zavoda. Ovom prilikom se zahvaljujemo Nastavnom odjelu za javno zdravstvo na ukazanom povjerenju posebice gospođama Senki Gabud Gjurčević, dr.med. i Tamari Brezičević, dipl, soc. . Zahvaljujemo se i na njihovoj inicijativi za ostvarenje izložbe radova svih likovnjaka koji su sudjelovali - tiskanju plakata ove izložbe.

Pod mentorstvom Sanje Stičinski, prof. učenici Leo Zdjelarević, 4.d, Roman Stičinski, 4.d i Neva Galeta, 1.f interpretirali su pjesmu Hotel California (Eagles) kojom su otvorili događanje.