preskoči na sadržaj

Gimnazija Matija Mesić

Login
Upisi

Dragi osmaši, na linku u prilogu možete pogledati sve što vas zanima o nama i uvjeriti se da je naša gimnazija pravi izbor za vas.

Dobro nam došli!

https://www.srednja.hr/skole/gimnazija-matija-mesic-slavonski-brod/

E dnevnik

Zaštita privatnosti
Priloženi dokumenti:
Politika zastite privatnosti.pdf

2023./2024.
   Školski kurikulum i Godišnji plan i program
Otrovno pero

Pročitajte naš školski list u digitalnom obliku!

http://www.otrovnopero.com.hr/

S Facebooka
Škola pod povećalom
Kalendar
« Travanj 2024 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
Prikazani događaji

Brojač posjeta
Ispis statistike od 11. 10. 2012.

Ukupno: 806252
MATURANTI

Brošura „Državnom maturom“ do fakulteta - vodič za učenike završnih razreda četverogodišnje srednje škole!

 

Obavijesti
Povratak na prethodnu stranicu Ispiši članak Pošalji prijatelju
Dan sjećanja na žrtve holokausta
Autor: Ivona Ćosić, 27. 1. 2019.

U našoj školi se i ove školske godine obilježava Dan sjećanja na žrtve holokausta i tom prigodom postavljeno je nekoliko izložbi, među njima je i izložba koju su priredili učenici 4. h i 4. i razreda pod nazivom Povijest holokausta na temelju koje se može objasniti zašto je holokaust primjer genocida, kako su se antisemitski pokreti razvijali kroz povijest, mogu se vidjeti primjeri antisemitskih plakata kao i  razlikovati vrste logora koje su osnivali nacisti, te saznati zašto je Jasenovac koncentracijski logor…

Druga velika izložba pod naslovom „Židovi u Slavonskom Brodu“ posvećena je stanovnicima Broda koji su svojim običajima, gospodarskom, kulturnom i društvenom djelatnošću uvelike obogatili brodsku sredinu i približili je srednjoeuropskom civilizacijskom krugu. Učenici 4. e i 4. i razreda, a priključilo im se i nekoliko učenika 4. a i 4. c razreda s profesoricom M. Cvijić, istraživali su povijest pojedinih židovskih obitelji i njihovih članova koji su se isticali kao poduzetnici, liječnici, umjetnici i sportski aktivisti u razdoblju od sredine 19. stoljeća do kraja Drugog svjetskog rata. Koncept njihovih radova uključivao je rekonstrukciju obiteljske povijesti, otkrivanje odakle su došli, čime su se bavili  i što su nam ostavili u nasljeđe. Kroz svoje radove su dokazali da su Židovi našem gradu dali „bogatstvo različitosti“ i unatoč tragičnoj sudbini ostavili neizbrisiv trag. Tko su bili Jakob Bauer, Aleksandar Ehrmann, Kohnovi, Weissovi možete saznati na izložbi u auli Gimnazije „Matija Mesić“.

Jelena Jakovljević, prof.

 


 





[ Povratak na prethodnu stranicu Povratak | Ispiši članak Ispiši članak | Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju ]
preskoči na navigaciju