Božićna priredba
Autor: Ivona Ćosić, 21. 12. 2018.

Božićna priredba učenika i profesora Gimnazije „Matija Mesić“ održana je 21. prosinca 2018.godine i započela je poezijom. Pjesmu Božićnim zvijezdama časne sestre Bernarde Horvat  interpretirala je Teuta Pehar iz 1.h razreda, članica Dramske skupine „Anonimus“  naše škole pod mentorstvom profesorice Mihaele Šebalj Zavor.
Ženski vokalni ansambl Viojlice izveo je pjesme Tri kralja jahahu i Bijeli Božić autora Olivera Dragojevića pod mentorstvom profesora Franje Martića.
Mješoviti pjevački zbor Gimnazije „Matija Mesić“ pod mentorstvom profesorice Sanje Stičinski izveo je sljedeće skladbe: Carol of the bells; Hallelijah Georga Friderica Handela u kanonskoj obradi za zbor; Adiemus Karla Jenkinsa (solistica je Sandra Bohm iz 2.c razreda, a na klaviru Lara Mikulić iz 4.c razreda) i kanonsku obradu skladbe Jetz gets lost.
Recital Sveta noć, autora Alekse Kokića izveli su članovi Dramske skupine „Anonimus“: Gabriela Safundžić  i Ena Chiara Teglović iz 3.e razreda, Matea Nujić iz 1.f razreda, Teuta Pehar iz 1.h razreda, Eva Penava, Anea Popović-Hlišić i Ema Danković iz 1.g razreda. Pjesmu Dinamika ljubavi Drine Ćavar interpretirali su članovi Dramske skupine „Anonimus“: Luka Butković iz 1.f razreda, Anea Popović-Hlišić i Ema Danković iz 1.g razreda.
Smisao Božića je u dobroti koja bi trebala biti sastavni dio svakoga bića, ali je treba i nesebično dijeliti. Kratku priču o dobroti pročitao je Matej Stjepanović, a autor je Dario Turković. Obojica su učenici 1.b razreda. Vilenjakovu priču pročitala je autorica Eva Penava iz 1.g razreda.
So this is Christmas naziv je pjesme Celine Dion koju je otpjevalaAndrea Kadić iz 4.d razreda, a na gitari ju je pratio Filip Ćirić iz 3.i razreda. Pripremio ih je profesor Franjo Martić.
Na kraju je uslijedio veseli božićni mashup pjesama: All I want for Christmas,      I´m dreaming of White Christmas, Santa Claus is coming to town i Božić dolazi. Uz gitarističku pratnju pjesme su otpjevali: Andrea Kadić iz 4.d razreda, Eugen Bašić iz 3.i  razreda i Roman Stičinki iz 3.d razreda.  (Gitare: Eugen Bašić i Roman Stičinski). Učenike je pripremila profesorica Sanja Stičinski.
Program su pripremili učenici i profesori: Sanja Stičinski, Mihaela Šebalj Zavor i Franjo Martić. Konferansu i voditelje pripremila je prof. Mihaela Šebalj Zavor, a program su vodili: Barbara Rukavina i Ivan Marunica iz 3.b razreda.

SVIMA ŽELIMO SRETAN BOŽIĆ I USPJEŠNU NOVU GODINU !