Svečana podjela svjedodžbi maturantima!
Autor: Jasna Bošković, 17. 6. 2015.

17.lipnja 2015. godine u 12.00 sati u predvorju škole organiziran je i izveden svečani program u povodu podjele svjedodžbi završnog razreda maturantima naše škole. Program su priredili učenici recitatorske skupine, školskog mješovitog zbora i instrumentalnog sastava pod mentorstvom mr.sc. Vesne Nosić i Dubravka Šefa, prof.

Tom prigodom ravnatelj škole Goran Zavor, prof. je istaknuo:

"Drage učenice i učenici, poštovani profesori i ostali nazočni,

sve vas iskreno pozdravljam na ovoj svečanoj podjeli svjedodžbi maturantima.

Danas je svima vruće, ne zbog vremenskih prilika već zbog odgode jednog od najvažnijih ispita u vašem životu – državne mature iz Hrvatskog jezika. Iako nisam kriv zbog toga, ja vam se u ime onih koji jesu ispričavam.

Uskoro odlazite iz ove škole i uskoro vas čekaju i daleko teži i zahtjevniji ispiti, a jedan od njih je i život. Život je zapravo putovanje, pa čak i onda kada stojimo u mjestu i ništa ne činimo. Ali uvijek je bolje i ljepše kada nešto radimo, stvaramo i ostavljamo trag iza sebe. Gimnazija vam je bila samo prolazna stanica u kojoj ste stekli nešto važno:

PRIJATELJE – sjetite se tko vam se prvi nasmiješio i pokazao da je zbunjen i uplašen kao i vi kada ste došli u ovu školu, tko je s vama podijelio uzbuđenje, radost ili čak dio užine koju ste ponijeli. Nikad ne zaboravljajte prijatelje, ono što su učinili za vas, što su vam značili, što ste zajedno prošli u školi, na kavama ili ekskurzijama. Nikad im ne okrećite leđa. Oni su vam važni.

ZNANJE – ono što ste naučili ne može vam se oduzeti. Živimo u svijetu koji je previše materijaliziran, gdje se sve mjeri kroz ono što imamo, koliko imamo, u materijalnom smislu. Ali sve materijalne vrijednosti možemo izgubiti, samo znanje ne. Ono je samo vaše i kad tad će vam se isplatiti u životu.

ISKUSTVO – jako je dragocjeno i važno iskusiti puno toga u životu, i dobrog i lošeg. To nas ojača, razveseli, rastuži, ali i obogati.

Čestitam vam svima, i učeniocima i vašim profesorima i razrednicima, na trudu, radu i uspjehu.

Posebne čestitke i jednom posebnom učeniku među vama, Vedranu Mihalu, kojeg je škola za uspjehe koje je ove četiri godine postizao nagradila skromnim iznosom od tisuću kuna.

Želim vam puno sreće u životu, a sada vas molim da se uputite u učionice s vašim razrednicima gdje će vam podijeliti vaše svjedodžbe."

P5170069.JPG (414.96 KB)
P5170070.JPG (258.62 KB)