« Ožujak 2024 »

Najbolji u Hrvatskoj!
Autor: Jasna Bošković, 12. 6. 2017.

Poneka bodlja i puno mudrosti!

Otrovno pero najbolji je školski list u Hrvatskoj u kategoriji srednjoškolskih listova prema prosudbenom povjerenstvu Jutarnjega lista. U izrazito oštroj konkurenciji Otrovno se pero nametnulo kao najbolje uz obrazloženje povjerenstva: „Kad je naslov tako duhovit, ni list ne može biti loš. Učenici iz Slavonskog Broda nakrcali su svoj list ponekim bodljama, ali i popriličnim mudrostima.“ Budući da je Otrovno pero isključivo rezultat učeničkoga rada – i u novinarskom i u grafičkom smislu, rezultat je još značajniji.

Nakon objave rezultata u Nedjeljnom Jutarnjem, novinari Jutarnjega lista posjetili su pobjedničku ekipu, razgovarali s urednicima, Nikolinom Vidaković i Ivanom Delačem,   novinarkama, Doris Stanić, Dajanom Nenadić, Gabrielom Kajdiž, Enom Hrkač i Barbarom Kauzlarić te mentoricom, mr. sc. Andrijanom Nemet-Kosijer, o čemu možete čitati u utorak. Pero je na natječaj prijavio ravnatelj škole, Goran Zavor, koji je čestitao učenicima na izvanrednom uspjehu.

Profesorica Nemet-Kosijer izjavila je kako je vjerovala u pobjedu jer je vrlo ponosna na ovogodišnji broj koji je doživio veliki preokret u grafičkom i dizajnerskom smislu, rađen je u vrlo skromnim uvjetima, no s puno vjere i entuzijazma.

Ideje za novi list već se nameću, a uz pobjedničku ekipu, u uspjeh ne treba sumnjati.