« Ožujak 2024 »

Natječaj za radno mjesto nastavnika geografije
Autor: Jasna Okopni, 23. 11. 2020.

Gimnazija „Matija Mesić“

Slavonski Brod, Naselje Slavonija I br. 8

Na temelju članka 107. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi                       (NN br. 87/08., 86/09., 92/10., 105/10., 90/11., 16/12., 86/12.,  94/13., 152/14., 7/17., 68/18., 98/19., 64/20.), GIMNAZIJA „MATIJA MESIĆ“, Slavonski Brod raspisuje

za radno mjesto

- nastavnik geografije -  1 izvršitelj/ica na određeno vrijeme do 31.8.2021. godine s nepunim radnim vremenom 5 sati nastave tjedno

Uvjeti:

Osim općih uvjeta sukladno općim propisima o radu kandidati trebaju zadovoljiti i posebne uvjete propisane Zakonom o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (NN br. 87/08., 86/09., 92/10., 105/10., 90/11., 16/12., 86/12.,  94/13., 152/14., 7/17., 68/18., 98/19., 64/20.) i Pravilnikom o stručnoj spremi i pedagoško - psihološkom obrazovanju nastavnika u srednjem školstvu  (NN br. 1/96., 80/99.).

Na radno mjesto iz natječaja ne može biti primljena osoba za čiji prijem postoji zapreka temeljem članka 106. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi.

Rok za podnošenje prijava je 8 dana od objave natječaja na mrežnim stranicama i oglasnoj ploči Hrvatskog zavoda za zapošljavanje te mrežnim stranicama i oglasnoj ploči Škole.

Uz pisanu prijavu, u kojoj je potrebno navesti osobne podatke (ime i prezime, adresu prebivališta odnosno boravišta, broj telefona/mobitela, prema mogućnosti kandidata e - mail adresu, naziv radnog mjesta na koje se kandidat prijavljuje), kandidati su dužni priložiti:

-životopis

-dokaz o stručnoj spremi

-dokaz o državljanstvu

-uvjerenje nadležnog suda da se protiv kandidata ne vodi kazneni postupak ili da je pod istragom za neko od kaznenih djela iz članka 106. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (ne starije od 6 mjeseci).

Prijavu na natječaj je potrebno vlastoručno potpisati.

Potpunom prijavom smatra se ona koja sadrži sve podatke i priloge navedene u natječaju.

Kandidat koji nije podnio pravodobnu ili potpunu prijavu ili ne ispunjava formalne uvjete iz natječaja, ne smatra se kandidatom.

Osobe koje prema posebnim propisima ostvaruju pravo prednosti, moraju se u prijavi pozvati na to pravo, odnosno uz prijavu priložiti svu propisanu dokumentaciju prema posebnom propisu.

Pozivaju se osobe iz članka 102. stavak 1. - 3. Zakona o hrvatskim braniteljima iz domovinskog rata i članovima njihovih obitelji (NN br. 121/17.) da uz prijavu na natječaj dostave dokaze iz članka 103. stavak 1. Zakona o hrvatskim braniteljima iz domovinskog rata i članovima njihovih obitelji.

S prijavljenim kandidatrima obavit će se razgovor (intervju) sukladno Pravilniku o načinu i postupku zapošljavanja Gimnazije „Matija Mesić“, Slavonski Brod. O vremenu i mjestu provedbe razgovora s kandidatima (intervuja), kandidati će biti obaviješteni najmanje 5 dana prije održavanja razgovora (intervjua) putem web stranice škole

Za kandidata koji ne pristupi intervjuu, smatrat će se da je povukao prijavu na natječaj te se u daljnjem postupku više neće smatrati kandidatom prijavljenim na natječaj.

Prijavom na natječaj kandidati su suglasni da škola kao voditelj obrade osobnih podataka može prikupljati, koristiti i dalje obrađivati osobne podatke u svrhu provedbe natječajnog postupka sukladno pozitivnim propisima o zaštiti osobnih podatka.

Potrebna dokumentacija prilaže se u neovjerenoj preslici, a prije izbora kandidata predočit će se izvornik.

Natječajna dokumentacija se neće vraćati kandidatima.

Nepotpune i/ili nepravovremene prijave neće se razmatrati.

Na natječaj se mogu javiti osobe oba spola.

Temeljem odredbe članka 103. stavak 3. Zakona o hrvatskim braniteljima iz domovinskog rata i članovima njihovih obitelji (NN br. 121/17.) poveznica na internetsku stranicu Ministarstva:

Rezultati natječaja bit će objavljeni na web stranici škole

te se smatra da je dostava obavljena svim kandidatima istekom 8 dana od dana objave.

Prijave s dokazima o ispunjavanju uvjeta natječaja slati na adresu:

Gimnazija „Matija Mesić“, Slavonski Brod, Naselje Slavonija I br. 8.

Ravnatelj:

Zlatko Markovinović, dipl.mat.inf.