Županijsko natjecanje iz engleskoga jezika
Autor: Ivona Ćosić, 21. 2. 2018.

Gimnazija "Matija Mesić" bila je domaćin županijskog natjecanja iz engleskoga jezika za osnovne i srednje škole koje je održano 20.2.2018. godine.

Sudjelovalo je ukupno 43 učenika te 27 mentora. Najveća konkurencija bila je u kategoriji OŠ, 8.razred gdje je ispit pisao 21 učenik. Prvo mjesto osvojio je Fran Balen iz OŠ Ivana Brlić Mažuranić, Slav.Brod s osvojenih 85 bodova, mentorica  Irena Holik, prof.

U kategoriji srednjih škola,  2B (drugi razredi ostale škole) prvo mjesto osvojio je Leon Mihelčić iz Tehničke škole, Slav.Brod s osvojenih 79 bodova, mentorica Josipa Tomljanović, prof.

U kategoriji  2A (drugi razredi gimnazije) prvo mjesto osvojio je učenik Jasmin Derviš Šaldić iz Gimnazije "Matija Mesić" , Slav. Brod ostvarivši 71 bod, mentorica Mikić Biljana, prof.

U kategoriji 4B (četvrti razredi ostale škole) prvo mjesto pripalo je Goranu Kolesariću iz Ekonomsko-birotehničke škole, Slav.Brod s ostvarenih 76 bodova, mentorica Mirta Kos Kolobarić, prof.

U kategoriji 4A (četvrti razredi gimnazije) prvo mjesto osvojio je Borna Šimić iz Gimnazije "Matija Mesić" s ostvarenih 90 bodova, mentorica Ivana Ilić, prof.

Učenici koji su osvojili prva mjesta nagrađeni su knjigama, a kandidati koji zadovoljavaju prag za slijedeću stepenicu biti ce poslani Državnom povjerenstvu.

Čestitke svim natjecateljima, a posebno prvacima po kategorijama, a najposebnije našim učenicima Jasminu i Borni na izvrsnom rezultatu! Bravo!