Uručene zahvalnice i priznanja za 20 najboljih učenika Gimnazije "Matija Mesić"
Autor: Jasna Bošković, 10. 6. 2016.

Gimnazija Matija Mesić svake godine može biti ponosna na brojne učenike koji sudjeluju na raznim natjecanjima u županiji, državi, ali i svijetu.

Na svim tim natjecanjima u školu su donosili brojna priznanja i nagrade. Došao je i red da se i Gimnazija zahvali svima onima koji su promovirali ime škole u Hrvatskoj i svijetu i koji Gimnaziju svake godine stavljaju među najbolje obrazovne ustanove, ne samo u županiji, nego i Hrvatskoj.

"Svake godine imamo otprilike dvadesetak učenika koji odlaze na različita državna i međunarodna natjecanja i olimpijade. Veliki su kapacitet i ponos naše škole i u njih se treba ulagati, te prepoznati nadarenost i kvalitete, kao što su marljivost, rad i trud, jer bez odricanja ne bi sigurno postigli ovakve rezultate. Kao ravnatelj škole ponosan sam na takve učenike, ali i mentore koji uče i potiču učenike, te njeguju izvrsnost među njima. Učenici uglavnom na natjecanjima osvajaju prva tri mjesta, a jedan učenik ove godine je poseban, Borna Šimić iz 2. razreda koji je sudjelovao na 5 državnih natjecanja, a na dva je osvojio prvo mjesto iz informatike i engleskog jezika, što nisu u potpunosti bliska područja", rekao je ravnatelj Gimnazije Goran Zavor.

"Brodsko-posavska županija kao osnivač osnovnih i srednjih škola, organizator je natjecanja na županijskoj razini i ponosni smo na ovu djecu koja osvajaju zavidne rezultate. To puno govori o zaposlenicima svake škole, mentorima učenika i nastojanjima da naša djeca dobiju potrebna znanja i vještine, koji su mjerljivi i na državnoj razini", istaknula je Anica Vukašinović, pročelnica Upravnog odjela za obrazovanje, sport i kulturu Brodsko-posavske županije.

Svakako treba i istaknuti imena svih onih koji su postigli iznimne rezultate na natjecanjima, a to su Nikolina Vidaković, Ena Erceg, Luka  Kovač, Barbara Kauzlarić, Danijela Lubina, Igor Kladarić, Pavo Matanović, Krešimir Šofić, Ivan Tečer, Iva Šimović, Ivan Šarić, Marijan Matić, Bruno Benčević, Magdalena Krajinović, Matea Damičević, Marina Boček, Vlatka Vidaković, Ines Prlić, Domagoj Šarić te Borna Šimić.

Treba spomenuti i mentore, a to su Branka Pecić, Ana Ramšak, Mirjana Stanić, Andrijana Nemet-Kosijer, Robert Francem, Sanja Velikanović, Darija Matić Hess, Ivan Lalić, Marija Gojković, Marija Radovanović, Zdenko Delić, Ivana Šarić-Šokčević, Ratka Leko, Zdenka Kruljac te Miro Balukčić.

Čestitke svima!

Vi ste naš ponos!