« Ožujak 2024 »

Viojlice opet "punom parom" !
Autor: Jasna Bošković, 28. 4. 2015.

Viojlice ne odmaraju...

Ni ovaj vikend Viojlice nisu odmarale. U dva dana imale su čak tri nastupa. 25. travnja su putovale u Đakovo na koncert ŽVA „Zwizde“ iz Zagreba koje su imale promociju svog prvog nosača zvuka pa su pozvale Viojlice da im ulijepšaju i upotpune taj svečan dan. 26. travnja, u nedjelju, ŽPS „Viojlice“ je imala dva nastupa u Slavonskom Brodu. Prvi je bio na 19. regionalnoj smotri pjevačkih skupina Slavonije, Baranje i Srijema, „Alaj pjevat i pjevati znadem“ u sklopu manifestacije Brodsko kolo. Zatim su se zaputile prema Osnovnoj školi „Antun Mihanović“ gdje su svojim nastupom pripomogle u prikupljanju novca za kupnju skalamobila koji će djeci u istoimenoj školi osigurati lakše kretanje kroz školsko stubište. U ta dva dana, ŽPS „Viojlice“, dobile su mnoštvo pohvala, što od stručnog žirija i poznatih imena etnomuzikologije, što od publike od koje su bili odlično prihvaćene. Naravno da ne bi sve bilo tako lako da nije bilo stručnog znanja prof. Franje Martića koji je uvježbao cure za ove nastupe, ali i predsjednika, Igora Ilića, koji je uz pomoć cura i profesora organizirao sve i pobrinio se o svemu. Viojlice sada očekuje jedan vikend odmora, a već 10.svibnja gostuju u emisiji „Nedjeljom zajedno“ na Slavonsko brodskoj televiziji.

1.jpg (44.71 KB)
2.jpg (76.88 KB)