« Ožujak 2024 »

Gimnazija "Matija Mesić" u pilot projektu e - Škole
Autor: Jasna Bošković, 25. 2. 2015.

U prosincu 2014. godine Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARnet objavila je Javni poziv za iskaz interesa za sudjelovanje osnovnih i srednjih škola u pilot projektu „e – Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.

20. veljače 2015. objavljen je popis 150 škola od ukupno 705 prijavljenih koje će se u razdoblju između 2015. i 2017. uključiti u sve projektne aktivnosti ovog projekta vrijednog 40 milijuna eura. Među odabranim školama našla se i naša škola, Gimnazija „Matija Mesić“ kao jedina predstavnica na području grada Slavonskog Broda.

Cilj ovog projekta je uspostava sustava kojim će se podići razina digitalne zrelosti hrvatskih škola kroz razvoj digitalnih kompetencija nastavnog i nenastavnog osoblja, razvoj digitalnog sadržaja te opremanje škola digitalnom opremom.  Nastavnicima će se omogućiti primjena suvremenih metoda i alata u učenju i poučavanju uz primjenu digitalnih obrazovnih sadržaja koji će povećati motivaciju učenika. Također, učenici će biti u mogućnosti pratiti svoj napredak, a roditelji aktivnije sudjelovati u razvoju svog djeteta.

Mi, kao korisnici pilot projekta imamo obvezu korištenja e – Dnevnika, digitalne opreme u nastavi matematike, fizike, kemije i biologije, sudjelovanja u istraživanjima vezanim uz ovaj projekt te kontinuirane edukacije.

U pisanju ovog projekta sudjelovali su Goran Zavor, ravnatelj, Mirta Matanić, profesorica kemije i biologije, Ines Martinović, profesorica matematike i informatike te Razvojna agencija grada Slavonskog Broda, na čiju inicijativu smo pristupili pripremama za ovaj projekt.