Povodom Međunarodnog dana volontera
Autor: Jasna Bošković, 11. 12. 2014.

Povodom Međunarodnog dana volontera...

Povodom Međunarodnog dana volontera (5.prosinca) i Međunarodnog dana

ljudskih prava (10.prosinca.) učenici izborne nastave Politike i gospodarstva i prof. Emira Miščančuk organizirali su 9.prosinca 2014. predstavljanje rada Volonterskog centra Slavonski Brod.

Naši učenici su u svim humanitarnim akcijama koje su se provodile u školi pokazali svojim sudjelovanjem i doprinosima da su svjesni potreba velikog broja naših sugrađana .

Mladi ljudi empatično i angažirano sudjeluju u raznim projektima i udrugama a predstavljanje Volonterskog centra samo je još jedna smjernica za njihovo buduće djelovanje.

Gospodin Dalibor Vašarević (voditelj Volonterskog centra) uz pomoć svojih suradnica predstavio je program i misiju  centra te neke od brojnih aktivnosti i projekata u kojima su sudjelovali . Pozvao je sve učenike da se uključe u programe volontiranja jer oni osim osobnog zadovoljstva koje donosi pomoć potrebitima mogu  pomoći prilikom upisa na fakultet te pri zapošljavanju.

Dodatnu motivaciju učenicima i nazočnim profesoricama dala je i  Snježana Jergović,prof.

svojim zanimljjiv  i nadahnutim govorom o nagradi za volonterku godine koji je zajedno sa još četiri osobe dobila od Grada Slavonskog Broda.

Učenik  Tomislav Čičak, 4.h  opisao je svoje volontiranje u udruzi “ Vrapčići”kao vrlo kvalitetan način provođenja slobodnog vremena jer uz  glazbeno podučavanje članova udruge osjeća zadovoljstvo pomaganja i uljepšava svoj i njihov život.

Gospodin Vašarević predložio je učenicima osnivanje Volonterskog kluba u školi  jer bi se na taj način usmjerile pojedine aktivnosti i projekti a i učenici koji žele sudjelovati dobili bi potrebne informacije iz prve ruke. Naši učenici koji već imaju iskustvo volontiranja mogu biti podrška svojim kolegama i putokaz za angažman u nekom projektu.

U radijskoj emisiji Radija 92 “Pro bono” koja je emitirana 10.12.2014. u 13.30 o ovom predavanju  govorile su Snježana Jergović,prof i Emira Miščančuk,prof.

Hvala svim učenicima  i profesoricama koji se nazočili predavanju ili motivirali učenike za dolazak te  pedagoginji Mirti Benović,prof. i ravnatelju Goranu Zavoru,prof. na podršci .

Iskoristimo sutrašnji dan za još jedno dobro djelo!

Emira Miščančuk,prof.

volonteri_002.JPG (828.31 KB)