Posjet predsjedniku Republike Hrvatske
Autor: Ines Norac, 5. 5. 2014.

Učenici izborne nastave Sociologije i Politike i gospodarstva posjetili su, 29. ožujka 2014. godine predsjednika Republike Hrvatske  Ivu Josipovića.  Učenike su vodile  Vera Fontana, prof. i  Emira Miščančuk, prof., a pridružile su im se Anka Poljak, prof. i i Marija Zukanović, prof..

izvor: „Ured Predsjednika RH / Tomislav Bušljeta“

Dora Decorti, učenica 4.d razreda, održala je pozdravni govor u kojemu je ukratko predstavila Gimnaziju i naše najpoznatije i najuspješnije učenike od njezinih početaka do danas. Tako su spomenuti Dragutin Tadijanović, Vinko Brešić, Vladimir Rem, Predrag Goll, Krunoslav Kern, Dubravko Jelčić, Stjepan Babić, Ivica Račan ,istaknuti učenici naše škole u prošlosti i naši sadašnji najuspješniji učenici Mislav Balunović, 4.h i Vedran Mihal, 3.g.

Tea Tomić, učenica 3.a uručila je predsjedniku mali znak pažnje: najnoviji broj školskog časopisa Otrovno pero, zbirku pjesama Jeka, tragovi i rijeke i  monografiju Šetalište braće Radića i Trg Svetog Trojstva u Slavonskom Brodu.

izvor: „Ured Predsjednika RH / Tomislav Bušljeta“Predsjednik je učenicima pokazao nekadašnju  Vilu Zagorje koja se od 1991.g. naziva Ured predsjednika Republike Hrvatske (Predsjednički dvori je naziv kojim su se sluzili novinari, ali nikad nije bio sluzbeni naziv). Učenike i profesorice Predsjednik je primio u Svečanom salonu gdje se i inače održavaju svečana primanja. Osim pozdravnim govorom naši su se učenici predstavili i pjesmom:  učenice iz ženske pjevačke skupine Viojlice , pod vodstvom Mateja Vinarića učenika 4.a razreda, otpjevale  su dvije pjesme. Uslijedilo je neformalno druženje u kojem su učenici Predsjedniku postavljali pitanja o njegovim poslovima, interesima i ovlastima te razgovarali s njim o svojim planovima za budućnost.
Učenici su bili iznimno zadovoljni susretom te su pozvali predsjednika Josipovića da posjeti našu školu na što je on odgovorio da će mu biti drago to učiniti sljedeći puta kad bude u Slavonskom Brodu.
Putovanje je realizirano uz pomoć Upravnog odjela za obrazovanje, šport i kulturu Brodsko-posavske županije (omogućili su nam besplatan prijevoz), Grada Slavonskog Broda ( donirali su nam monografiju) i našeg ravnatelja Gorana Zavora, prof.

Hvala svima na podršci.

Marija Zukanović, prof. i Emira Miščančuk, prof.