« Ožujak 2024 »

Priredba u Domu za starije i nemoćne osobe povodom Dana jabuka
Autor: Ivona Ćosić, 26. 10. 2018.

Povodom Dana jabuka volonterski klub Gimnazije „Carpe diem“ 23. listopada 2018.godine organizirao je priredbu u Domu za starije i nemoćne osobe u Slavonskom Brodu. Ženski vokalni sastav Viojlice pod vodstvom mentora prof. Franje Martića predstavio se s pjesmama Slavonka i Jovano, Jovanke, a pripremio je i Andreu  Kadić  koja je otpjevala  pjesmu Make you feel my love uz gitarističku pratnju Filipa Ćirića. Recitacije su kazivale: Gabrijela Safundžić (D. Tadijanović, Moja baka blagosilja žita i Doručak), Magdalena Zmaić (autorska pjesma Mom djedu), Ena Chiara Teglović (autorska pjesma Mikanovci), a mentorica je prof. Mihaela Šebalj Zavor. Autorsku priču Ne skidaj papuče pročitala je Magdalena Zmaić. Monolog Zašto mene svi odgajaju izvela je Nikolina Živić članica Dramske skupine „Anonimus“ pod mentorstvom voditeljice skupine prof. Mihaela Šebalj Zavor. Skladbu Budi moja voda izveo je Eugen Bašić uz gitarističku pratnju Lea Zdjelarevića i Romana Stičinskog pod mentorstvom prof. Sanje Stičinski koja je priredila i Anu Lukšić koja je otpjevala skladbu Život nije siv i svirala ukulele. Na kraju su svi izvođači otpjevali pjesmu Olivera Dragojevića Vjeruj u ljubav, a volonteri su korisnicima doma dijelili jabuke i slatke poklone. Program su vodili Barbara Rukavina i Ivan Marunica, konferansu i voditelje pripremila je prof. Mihaela Šebalj Zavor.

Mihaela Šebalj Zavor, prof.